Petr Stejspal, šéftrenér klubu The Hornets – Box Club Hostivice a mistr republiky ve váze 54 kg

 

Kdy přišlo rozhodnutí, že budeš boxovat?

Rozhodnutí přišlo na střední škole s dostatkem času na sportovní vyžití. Od mala se mi líbily kontaktní sporty. Našli jsme s kamarády boxerský klub – SK Policejní školy. Ten byl navíc blízko naší školy, vyzkoušeli jsme ho a já už u něj zůstal.

Jak dlouho trvala příprava před prvním zápasem?

Příprava na první oficiální zápas trvala celý rok. Nepatří k tomu jen fyzická a technická stránka ale hlavně ta psychická. To odhodlání jít do toho je jednoduše to nejdůležitější.

Dnes vedeš sám tréninky. Může u tebe začít úplný začátečník?

U nás může začít kdokoliv přes úplné začátečníky v boxu po pokročilé i závodníky. Není třeba se jakkoli bát. Předsudek, že na prvním tréninku jdete spárovat, je nesmysl. Paradoxně člověk si může zvolit, zda někdy vůbec půjde do ringu, či spárovat. Box slouží především jako nástroj k totálně lepší fyzické kondici.

Jaká je podle tebe dobrá strategie v boxu?

Nejlepší strategie je co nejvíce rozdat a co nejméně schytat J

Kdy je v hodné s boxem začít?

Podle mého mínění je nejlepší s Boxem začít kolem 12. roku. Před tím je dobré mít všeobecnou průpravu z jiných oblastí sportu ( atletika, hokej, gymnastika, judo a jiné). Posléze je samozřejmě důležitá vytrvalost, ostatně jako v každém sportu.

Tvůj cíl s klubem The Hornets?

Naším cílem je ukázat že box není bezduché mlácení do někoho, ale že má svá pravidla, důkladnou fyzickou a technickou přípravu.  Klub se bude účastnit oblastních soutěží a samozřejmě chceme růst dál.

Kontaktujte nás

Asi zrovna trénujeme, ale určitě nás kontaktuje, ozveme se zpátky.

Sending

©2021 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?