Co box a začátečníci?

U nás může začít kdokoliv přes úplné začátečníky v boxu po pokročilé i závodníky. Není třeba se jakkoli bát. Předsudek, že na prvním tréninku jdete spárovat, je nesmysl. Paradoxně člověk si může zvolit, zda někdy vůbec půjde do ringu, či spárovat. Box slouží především jako nástroj k totálně lepší fyzické kondici.

Nejlepší strategie

Nejlepší strategie je co nejvíce rozdat, a co nejméně schytat. Box vás donutí myslet na obranu, šetřit energií a ve správný moment zaútočit.

Kdy je pro děti nejlepší věk pro začátek boxu

Podle mého mínění je nejlepší s boxem začít kolem 12. roku. Před tím je dobré mít všeobecnou průpravu z jiných oblastí sportu (atletika, hokej, gymnastika, judo a jiné). Posléze je samozřejmě důležitá vytrvalost, ostatně jako v každém sportu.

Jaký je cíl hostivického klubu The Hornets?

Naším cílem je ukázat že box není bezduché mlácení do někoho, ale že má svá pravidla, důkladnou fyzickou a technickou přípravu. Klub se bude účastnit oblastních soutěží a samozřejmě chceme růst dál.

Šéftrenér Petr Stejspal říká:

„Předsudek, že na prvním tréninku jdete spárovat, je nesmysl.“

Příprava na první oficiální zápas trvá i celý rok. Nepatří k tomu jen fyzická a technická stránka ale hlavně ta psychická. To odhodlání jít do toho je jednoduše to nejdůležitější.